Zavřít filtry
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Kolínská voda Aqua Size Kolínská voda Aqua Size
Aplikační prostředek pro rázový kov.
Obsah 50 ml (1752,00 Kč * / 1000 ml)
Od 87,60 Kč *
Kolínská voda Aqua Size Thick Kolínská voda Aqua Size Thick
Aplikační prostředek pro rázový kov. Viskózní.
Obsah 50 ml (1752,00 Kč * / 1000 ml)
Od 87,60 Kč *
Kolín nad Rýnem Permacoll HA Velikost Kolín nad Rýnem Permacoll HA Velikost
Aplikační prostředek na nárazový kov; pro vnitřní použití. K dispozici ve 3 barvách.
Obsah 100 ml (2433,60 Kč * / 1000 ml)
Od 243,36 Kč *

Důležité otázky a odpovědi o mléce

Co je pozlacené mléko?

Aplikační mléko je speciální lepidlo a aplikační prostředek, který se používá ke zlacení předmětů i uměleckých děl. Aplikační mléko slouží jako základní nátěr a vyžaduje dobu schnutí. Existují různé zlacení, které jsou podrobně vysvětleny níže.

Kölner Vergolderprodukte:

Společnost Kölner Vergolderprodukte GmbH nabízí od roku 1979 různé aplikační produkty pro různé oblasti použití. Zlacení Permacoll, Instacoll a Aqua Size je oblíbené zejména pro zlacení předmětů v interiéru i exteriéru.

Co je Kölner Instacoll?

Instacoll od společnosti Kölner je akrylová směs a speciální pojivo, které je vhodné pro zlacení plátkovým zlatem v interiéru i exteriéru. Systém Instacoll od společnosti Kölner se skládá ze dvou základních komponent: Aplikační prostředek (základní vrstva) a aktivátor. V prvním kroku se na povrch nanese základní vrstva a nechá se hodinu zaschnout. Po zaschnutí lze zlacení provádět po dobu jedné hodiny. Pokud má pozlacování pokračovat později, lze základní vrstvu reaktivovat pro lepení pomocí aktivátoru. Za zmínku stojí, že aktivaci lze provést i několik let po nanesení základní vrstvy a plátkové zlato lze nanést jen několik minut po aktivaci.

Co je Kolín nad Rýnem Permacoll?

Kölner Permacoll je permanentní lepidlo bez aktivátoru, které je vhodné pro použití v interiéru a je na akrylové bázi. Na rozdíl od Instacollu má Permacoll zvýšenou pevnost lepidla, a proto je velmi vhodný pro lesklé zlacení s nárazovým kovem. Permacoll je možné také pozlacovat plátkovým zlatem. Povrchy, které se nacházejí venku, jsou vystaveny povětrnostním vlivům nebo mechanickému namáhání, by se měly raději pozlatit přípravkem Instacoll.

Použití aplikačního mléka

Jak dlouho musí aplikační mléko schnout?

Doba schnutí vždy závisí na použitém aplikačním prostředku. Instacoll zasychá do jedné hodiny a poté může být další hodinu používán k nanášení plátkového zlata, pokud se používá ke zlacení lemů nebo písmen.

Permacoll naproti tomu vyžaduje kratší dobu schnutí. Přibližně 15-30 minut po nanesení Permacollu je povrch připraven na nárazový kov nebo plátkové zlato.

U Instacollu i Permacollu je doba schnutí ovlivněna okolní teplotou a vlhkostí. Uvedené časy se vztahují na teplotu 15-20 stupňů a vlhkost 50-80 %.

Pokud chcete zkontrolovat, zda aplikační prostředek zaschl, doporučujeme následující postup: V brožuře se zlatými listy najdete mezi zlatými listy hedvábný papír. Vezměte kousek papíru a opatrně jej přitiskněte na vrstvu, kterou jste ošetřili přípravkem na nanášení. Když je vrstva suchá, hedvábný papír se nelepí.

Jak funguje zlacení s naneseným mlékem?

Při použití systému Instacoll je prvním krokem nanesení základní vrstvy Instacoll plochým štětcem na povrch, který má být pozlacen. Po 60 minutách schnutí základního nátěru se na povrch nanese Instacoll aktivátor pomocí Instacoll Tissue a nechá se 5 až 10 minut zaschnout. Poté může začít zlacení. To by mělo být dokončeno nejpozději po jedné hodině, protože po této době se snižuje adhezní pevnost základní vrstvy a aktivátoru. Pokud se jedná o zlacení písmen nebo ozdobných lišt, není nezbytně nutné používat aktivátor.

Zlacení pomocí Permacollu probíhá bez použití aktivátoru. Po 15-30 minutách schnutí se přímo nanáší plátkové zlato nebo kovová rána.

Jaká je náhrada za mléko?

V některých případech se plátkové zlato nanáší na povrch speciální olejovou směsí. Systém Instacoll má však oproti běžnému míchání některé výhody.

Jaké jsou výhody systému Instacoll oproti míchání oleje?

- Zatímco doba zlacení olejovou směsí je omezená, u systému Instacoll lze aktivátor použít k neomezenému lepení.

- Po nanesení olejové směsi trvá 3-12 hodin, než je možné zahájit vlastní zlacení. U Instacollu je tato doba omezena na pouhé 1-2 hodiny.

- U olejové směsi se odolnost vůči povětrnostním vlivům projeví až po několika týdnech, zatímco u Instacollu převládá odolnost vůči povětrnostním vlivům po vstřebání plátkového zlata (za předpokladu, že nenastanou extrémní povětrnostní podmínky).

Mohu nanášet plátkové zlato bez nanášecího prostředku?

Zlaté plátky by se neměly nanášet na povrch bez přípravku na nanášení. Pro bezpečné zadržení je vždy nutná přítomnost prostředku pro odložení.

Náklady na aplikaci plátkového zlata a jeho nákup

Kde si mohu koupit prostředek pro odložení?

Instacoll, Permacoll i další aplikační prostředky lze zakoupit přímo zde v obchodě Gerstendörfer Blattgold.

Co je třeba vzít v úvahu při nákupu montážní směsi?

Při výběru fixačního prostředku je důležité zvážit, zda se má prostředek používat v interiéru nebo exteriéru. Kromě toho by se výběr zlacení měl vždy řídit materiálem, který bude pro zlacení použit. Ve výkladu o přípravcích Instacoll a Permacoll se dozvíte, kdy je pro vás který aplikační prostředek vhodný.

Jaká je cena spojovacího prostředku?

Ceny montážních materiálů vždy závisí na množství a typu montážního materiálu. V přehledu produktů najdete aktuální ceny dokovacích prostředků Kölner.