Zavřít filtry
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Tip!
Dura Letter Schriftfarbe Kölner Dura Letter Barva písma
Malování nápisů na hrobech
Obsah 100 ml
Od 264,96 Kč *
Barva písma Durol Barva písma Durol
Malování nápisů na hrobech
Obsah 100 ml
Od 314,16 Kč *
Ředění Durol Ředění Durol
Pro barvy písma
Obsah 0.25 Liter (2284,80 Kč * / 1 Liter)
571,20 Kč *
Těsnění Durol Těsnění Durol
Pro barvy písma
Obsah 0.1 Liter (4341,60 Kč * / 1 Liter)
434,16 Kč *

Barva písma - Důležité otázky a odpovědi

Jaká je barva nápisů?

Barva písma je speciální barva, která se používá k barvení nápisů na pomnících, sochách nebo náhrobcích. Tato barva na písmo je k dispozici v mnoha různých barvách. Často se však používají barvy písma v bílé a zlaté. Typ inkoustu se může lišit v závislosti na aplikaci. Různé způsoby použití barevných nápisů budou podrobněji popsány níže?

K čemu se používá barva písma?

Ve většině případů se k obarvení nápisů používají barvy písma. Jako základní nátěr pro zlacení kamenných nápisů však lze použít i barvy na písmo, jako je Kolínská Dura Letter nebo Kolínská Rapid.

Použití barvy nápisu

Jak se používá barva písma pro barvení nápisů?

Pro obnovu barevného nátěru nápisu se hodí zejména barva na nápisy Dura Letter od společnosti Kölner nebo barva na nápisy Durol. Obě řešení jsou připravena k použití, jsou velmi odolná vůči povětrnostním vlivům a mají extrémně vysokou krycí schopnost. Obě barvy navíc nekřídují a nežloutnou. Pokud se rozhodnete nápisy přetřít, měli byste počkat na suché a mírné povětrnostní podmínky. Tím se usnadní nanášení a schnutí barvy.

Při přemalovávání nápisů byste si měli naplánovat dva dny, kdy každý z nich bude trvat jednu hodinu čisté pracovní doby. Kromě nápisové barvy Durol jsou k obnově nápisové barvy zapotřebí následující nástroje: Štětinový kartáč, kartáč, hadr, kbelík plný vody, škrabka na ostří a sekáček. Postup je následující:

Přípravné práce - čištění povrchu

Prvním krokem je odstranění zbytků starých nátěrů a nečistot z povrchu. To je důležité pro zajištění přilnavosti nového nátěru. Starý nátěr nejsnáze odstraníte štětcem v kombinaci s vodou. Pokud nelze jednotlivé zbytky barvy odstranit štětcem, není to pro další zpracování problém. Kámen by se měl nechat dostatečně vyschnout (alespoň 30 minut) a teprve poté se na něj nanese barva.

Nanášení barvy

Ve druhém kroku se na kámen a jeho nápisy nanese barva pro psaní. Při lakování se barva nalije do šroubovacího uzávěru. Na malování je potřeba asi jeden a půl až dva víčka, protože barva je velmi produktivní. Nejjednodušší způsob malování písmen je natřít je štětinovým štětcem tak, aby byla na konci dobře pokryta barvou. Nezapomeňte natřít i rohy. Pokud natíráte leštěný kámen (např. žulu), může se barva dostat i na povrch vedle písmen, protože hladký povrch kamene umožňuje její opětovné odstranění po zaschnutí. U hrubých kamenů dávejte pozor, abyste barvu nanesli pouze na nápisy. Po nanesení barvy se kámen s nápisy nechá 24 hodin schnout. V práci lze pokračovat i následující den.

Odstranění zbytků barvy vedle nápisu

Třetím a posledním krokem je odstranění zbytků barvy z ploch vedle písmen. K tomu se hadřík namočí do vody a poté se položí na kámen a malovanou stranu tak, aby se navlhčil. Po 30 minutách se hadřík sejme a položí na podlahu pod natřený povrch, aby se zachytily zbytky staré barvy. Nyní velmi opatrně odstraňte zbytky barvy pomocí škrabky s ostřím. Dávejte pozor, abyste škrabku drželi naplocho a příliš na kámen netlačili. Obzvláště pečlivě byste měli opracovávat okraje písmen, abyste z povrchu neodlomili hrany kamene. Po odstranění přebytečné barvy odstraňte plochou stranou sekáčku zbytky barvy. Zde je možné trochu více přitlačit, aby zmizely všechny zbytky barvy vedle nápisů. Zbylé šmouhy na povrchu lze odstranit posledním tahem hadříkem a vodou.

Jak se používá barva nápisů při zlacení kamenů?

Pokud mají být nápisy pozlaceny, lze k tomuto účelu použít pravé plátkové zlato nebo metalickou lesklou barvu, například Gold Decor. V druhém případě není nutné provádět základní nátěr barvou nápisu. Před zahájením zlacení nebo použitím kovově lesklého laku je třeba povrch dostatečně očistit, stejně jako v případě barvení nápisů.

Prvním krokem při zlacení plátkovým zlatem je nanesení barvy nápisu jako základního nátěru na povrch kamene, který má být pozlacen, a to ve dvou vrstvách s dobou schnutí 15 minut. Kolínský roztok Rapid je pro tento účel obzvláště vhodný. Po zaschnutí lze zlacení provádět až tři dny. Doba trvání závisí na okolní teplotě a vlhkosti. Kölner Rapid lze nanášet štětcem nebo stříkat nízkotlakým postřikovačem. Šířka trysky by měla být nastavena na 1 - 1,5 mm.

Náklady a nákup tiskařské barvy

Kde lze koupit barvu na nápisy?

Inkoust na písmo Durol, Dura Letter, Kölner Rapid a další inkousty na písmo lze zakoupit v různých odstínech přímo v internetovém obchodě Gerstendörfer Blattgold. Na stránce produktu příslušné barvy písma máte možnost vybrat barevné odstíny.

Co je třeba zohlednit při nákupu barvy písma?

Při nákupu barvy nápisu byste měli vždy věnovat pozornost tomu, zda je barva nápisu vhodná pro daný povrch a zda je určena pro vnitřní nebo venkovní použití. Více informací o tom najdete v přehledu produktů s různými barvami písma.

Kolik stojí inkoust na psaní?

Aktuální ceny barvy písma najdete v přehledu produktů. Ceny inkoustů na psaní se pohybují v průměru od 10,00 do 15,00 € za 100 ml.