Zavřít filtry
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Malířský zlatý lak z pravého zlata 23,75 karátu Malířský zlatý lak z pravého zlata 23,75 karátu
Malířský zlatý lak pro interiér a exteriér, pravé zlato 23,75 karátu, připravený kovovým práškem
Obsah 30 ml (5397,60 Kč * / 100 ml)
Od 1619,28 Kč *
Goldlack 23,75 karátů Goldlack 23,75 karátů
23,75karátový jemný zlatý prášek připravený jako lak
Obsah 600 °
18889,20 Kč *
Stříbrný lak Stříbrný lak
Práškové stříbro připravené do laku
Obsah 10 ml (9511,20 Kč * / 100 ml)
951,12 Kč *

Zlatý lak - Důležité otázky a odpovědi

Co je zlatý lak?

Zlatý lak je název pro zlatou barvu, která se nanáší na povrch předmětů a uměleckých děl, aby je zvýraznila a zároveň chránila. Zdobení zlatým lakem je levnější alternativou ke zlacení skutečnými zlatými prvky, jako je plátkové zlato. Zlatý lak navíc chrání proti korozi a dalším venkovním povětrnostním vlivům.

Jaké jsou vlastnosti zlatého laku?

Zlatý lak je k dispozici v tekuté i práškové formě. V závislosti na typu výrobku se mohou lišit i vlastnosti zlatého laku, pokud jde o barvu, lesk a výtěžnost. Trvanlivost a složení zlatého laku se také mohou lišit.

Zlatý lak má na povrchu ochranný účinek proti oxidaci a je odolný proti povětrnostním vlivům při venkovním použití. Po odstranění uvolněných částic lze zlatý lak nanést i na místa, která již rezaví.

Ve zlatém laku se obvykle nepoužívá pravé zlato. Při výrobě se používají typické složky s měděnými a zinkovými pigmenty z průmyslu barev. V závislosti na odstínu zlatého laku může mít matný nebo lesklý/metalický vzhled.

Výrobky, jako je kovové lesklé laky, však mohou obsahovat i skutečný obsah zlata. V tomto případě je pořizovací cena vyšší než u běžného zlatého laku, ačkoli konečný výsledek laku je také odpovídajícím způsobem kvalitnější.

Nanášení zlatého laku

Jak se zlatý lak používá?

Před nanesením zlatého laku je třeba se nejprve ujistit, že povrch, který má být natřen, je suchý a očištěný od nečistot. Dřevěné povrchy by měly být také předem obroušeny a vzniklý brusný prach by měl být následně odstraněn.

Okolní povrchy chraňte před náhodným zabarvením zlatým lakem pomocí krytů.

V závislosti na povaze zlatého laku existují různé postupy zpracování povrchu. Tekutý zlatý lak lze smíchat s vodou nebo s vhodným ředidlem. Před ředěním se řiďte informacemi o výrobku u příslušného zlatého laku.

Zlatý lak lze na požadovaný povrch nanášet štětcem ze syntetických vlasů.

Pro natírání větších ploch je vhodná také stříkací pistole. V tomto případě je také důležité zlatý lak vhodně naředit.

Stříkací nádoby připravené k použití jsou také praktickým řešením pro práci s dekorativními předměty, jako jsou mísy, květináče nebo vázy. Zlatý lak lze nastříkat přímo na příslušné předměty.

Zlatý lak v práškové formě, jako je malířský zlatý prášek, se nanáší na aplikační médium Cologne Permacoll pomocí zlacovacího štětce z péřových vlasů nebo směsi vlasů.

Poté, co jsou požadované plochy pokryty lakem, lze předmět nechat zaschnout. Zlatý lak je při pokojové teplotě suchý na prach za méně než hodinu. Úplné vytvrzení laku trvá přibližně týden.

Jaké příslušenství je potřeba pro zlatý lak?

Kryty, jako jsou fólie a lepenkové krabice, vám pomohou udržet okolní povrchy během malování čisté.

K nanášení zlatého laku použijte vhodné pomůcky, jako jsou štětce nebo malířské válečky.

V oblasti hobby lze využít i mnoho dalších kreativních nástrojů. K tomuto účelu jsou vhodné také šablony, kterými lze malovat jednotlivé vzory.

Kde se používá zlatý lak?

Zlatý lak se používá téměř ve všech oblastech. Vzhledem k tomu, že lak lze použít v interiéru i exteriéru, neexistují téměř žádná omezení pro jeho použití.

Zlatý lak se často používá na dekorativní předměty, jako jsou vázy, mísy, rámy na obrazy a mnoho dalšího. Pomocí zlatého laku lze ale zdobit i větší předměty, jako jsou ploty, náhrobky, vozidla, ale i stěny a vnější fasády.

Náklady a nákup zlatého laku

Kolik stojí zlatý lak?

Cena zlatého laku závisí na kvalitativních vlastnostech výrobku. Cena zlatého laku se může lišit v závislosti na kvalitě výrobku. Pokud si vyberete zlatý lak, který obsahuje skutečné prvky zlata, může být hodnota, a tedy i cena výrobku vyšší.

Kde mohu koupit zlatý lak?

V našem internetovém obchodě si můžete objednat různé varianty zlatého laku.